Skip to content

O metodzie – gestalt

Poprzez życzliwe słuchanie, dialog, wspólne bycie oraz eksperymentowanie, towarzyszę klientom w ich procesie zgodnie z ich potrzebami i w ich własnym tempie. Zapraszam Cię jeśli:

  • przechodzisz przez trudny okres: doświadczasz teraz lub doświadczałaś/doświadczałeś w przeszłości przemocy, towarzyszy Ci napięcie lub lęk, obniżony nastrój, cierpisz po stracie, borykasz się ze swoją chorobą lub chorobą bliskiej Ci osoby, cierpisz na zaburzenia psychosomatyczne itp.
  • pragniesz poprawić relacje z innymi ludźmi
  • pragniesz ewoluować w kierunku lepszego samopoczucia: chcesz lepiej siebie poznać swoje możliwości i ograniczenia, mieć płynniejszy kontakt ze swoimi emocjami oraz swoimi potrzebami

Jak wygląda sesja?

Jednym z ważnych elementów pozwalających na lepsze funkcjonowanie w świecie jest świadomość tego, co dzieje się w chwili obecnej na poziomie psychicznym, emocjonalnym i cielesnym.

Będziemy zatem badać emocje, myśli, spostrzeżenia, oczekiwania, wspomnienia, doznania cielesne, które pojawią się podczas sesji, aby uzyskać większą świadomość i (być może) eksperymentować z nowymi sposobami bycia, reagowania, wyrażania się. To z tych wielu małych odkryć, ruchów może wyłonić się zmiana, nowy sposób widzenia, nowe możliwości bycia.

Relacja z terapeutą jest swoistym laboratorium, które pozwala uzyskać większą świadomość swojego sposobu bycia w relacji z drugą osobą. To co doświadczysz, zrozumiesz podczas sesji, będziesz mógł wykorzystać w swoim życiu poza gabinetem, co z kolei pomoże Ci przejść do nowych możliwości. Terapia prowadzi do życia w zgodzie z sobą, większej kreatywności, (samo)akceptacji, a zarazem życia bardziej autonomicznego i odpowiedzialnego.